Alles see oli, kui kutsusime paarkümmend tuntud filmiloojat Tartusse ja Lõuna-Eestisse residentuuri, avastamaks tulevase Euroopa kultuuripealinna areaali, eesmärgiga leida paik, inimene, keskkond või lugu, millest võiks valmida lühifilm. 

Nüüd on käes see hetk, kus leitud lood on saanud filmideks ning me kutsume Sind neist osa saama. Sel erilisel ja metsikul õhtul toimuvad esilinastused kaheksas paigas üle Lõuna-Eesti, mida ühendab videosild.

Palun anna meile oma tulekust või mittetulekust teada siinsamas lehel.

Õhtune kava:
16.00 Avame uksed – metsik tervitusjook ja kerge amps
17.00 Sõnavõtud ja videosillad, millele järgneb lühike sirutuspaus
18.00 Filmikogumiku esilinastus
21.00 Järelpidu Anne saunas

Kuidas kohale saada?

Ühistransport

Ühiskondlike transpordivahendite kasutajale soovitame Tartu-Elva tunnibussi, mis peatub Tõravere peatuses maanteel, 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel observatooriumi peahoonest. Üksikud bussid sõidavad ka Tõravere mäele.

Tartust Tõraverre saab ka rongiga. Rongipeatusest observatooriumisse jõuab kõndides samuti pisut rohkem kui 15 minutiga.

Auto ja jalgratas

Auto või jalgrattaga tulija peaks Jõhvi-Tartu-Valga maanteel jägima silti “Tõravere, observatoorium” ning pöörama sealt Tartu poolt tulles paremale või Elva poolt tulles vasakule ning sõitma observatooriumi peahooneni.

Parkimine

Sõiduki saab parkida peahoone taha asuvasse parklasse, kuhu pääseb vasakult poolt ümber maja sõites.

Tartu Ülikooli Tartu observatoorium: Observatooriumi 1, Tõravere

Sõidujagamine

Kindlasti on neid, kes sõidavad esilinastusele autoga, kus veel vabu kohti. Ja see on neid, kes otsivad võimalust esilinastusele jõudmiseks. Siin on võimalus otsad kokku viia ehk paku küüti või leia keegi, kes pakub küüti.

Varu aega,  Lõuna-Eesti võib üllatada!

Miks Tõravere observatoorium?

Iga meie esilinastupaiga valiku taga on mõte ja tähendus. Observatoorium on märgiline koht Läti filmitegijale Andris Gauja filmis “Vaatamise kunst”, mis on film mikro- ja makrokosmosest Tartumaal. Film jutustab meile loo kahest pealtnäha erinevast inimrühmast – astronoomidest, kes püüavad mõista maailma, vaadates läbi oma teleskoobi, ja limaseente teadlastest, kes uurivad lähemalt kõige pisemate organismide mikromaailma. Mõlemad aga jõuavad asjade käigu kohta sarnastele järeldustele ja näitavad, et meie loomulik uudishimu on peamine liikumapanev jõud.

Järelpidu Anne saunas
Parkimine Anne sauna kõrval parkimisplatsil.
Kajasta esilinastust

Kõik kogumiku filmid on tehtud suure hoole ja armastusega – ning me tahame, et kõik Eesti inimesed neid filme näeks. Aita meil levitada sõna – jaga oma emotsioone ja muljeid esilinastuse õhtust märkides oma postitustes meie kanalid ja kasuta teemaviidet #tartudok2024.

Jälgi meie tegemisi:  Facebook | Instagram

Mis on teised esilinastuse paigad?

Nagu öeldud, oleme videosilla teel ühendatud seitsme esilinastuskohaga üle terve Lõuna-Eesti. Need kohad on Piirissaarel, Värska kultuurimajas, Tartu Elektriteatris, Peipsimaa Pärimuskeskuses, Sänna Kultuurimõisas, Rõuge rahvamajas ja Anne saunas.

Filmid