Programm

Ellujäämise Kunstide Dokprogramm toob kinolinale kaheksa lühifilmi Lõuna-Eestist. Teoste autoriteks on tunnustatud režissöörid Eestist ja mujalt maailmast. Filmitegijad püüavad uurida, õppida ja jagada Lõuna-Eesti inimeste, paikade ja piirkonna unikaalsust – aktiivsest kohalike kogukondade seltsielust Juri Lotmani, Uku Masingu või Jaan Kaplinski jalajälgedeni, uuesti ellu ärkavast maapoest Tartu idufirmadeni. Filmikassett linastub kinodes üle Eesti mai 2024.

Ellujäämise kunstide lühifilmid

Eestis on maailma kontekstis palju erakordset – ellujäämise kunstnikud linnades ja metsades, kihav teadus limaseentest tähistaevani, kohalike kalurite isetehtud karakatid, igavad mittekohad ning ellu põnevust toovad paigad ja kogukonnad. Just neid eripärasid tabasid rahvusvahelised ja Eesti dokumentalistid, kes lõid ühise Tartu 2024 filmikassetti “Ellujäämise kunstid”. 

Filmikonkurss

2022. aasta sügisel valiti välja kaheksa lühifilmi, mis valmivad 2024. aasta kevadeks.

Residentuurid

2022.-2023. aastal külastasid Lõuna-Eestit rahvusvahelised filmitegijad, kes otsisid inspiratsiooni ja ideid lühifilmideks.

Kohtumisõhtud Elektriteatris

2022.-2023. toimusid Tartu Elektriteatris ja teistes Lõuna-Eesti kinodes retrospektiiv-kohtumisõhtud, mille raames linastasid resideeruvad režissöörid oma loomingut Tartu ja Lõuna-Eesti filmihuvilistele.

Meistriklassid

2022.-2023. resideerusid Lõuna-Eestis režissöörid, kes viisid läbi avatud kohtumisi Eesti filmitegijatele. Meistriklassides avas autor ukse oma loomekööki – tutvustab oma loojutustamise meetodeid, põhimõtteid ja tehnilisi vahendeid ehk kuidas ja millega tema oma loo ekraanile toob.

DocDJ

DocDJ raames toimusid Lõuna-Eesti koolides õppepäevad. Lõuna-Eestis resideeruvate režissööride käe all said noored tundma õppida audiovisuaalset maailma – tutvuda filmitegemise etappidega (stsenaariumi kirjutamine, loo jutustamine, produktsioon, kaameratöö, monteerimine, helindamine jne), filmivaldkonna sõnavara ning ametitega.