Hilda Ha. Võrgust väljas

Film kujutab aastat metsiku ja vaba saksa naise Hilda Ha elust. Ta ei vehi plakatitega “Friday For Future” kliima protestidel. Ta päästab planeeti vaikselt, elades koos aastase lapsega off-grid (võrguühenduseta) elu ilma vee ja elektrita, iseehitatud väikeses majas Lõuna-Eestis. Kuigi see tundub ekstreemne, on see tema jaoks kõige loomulikum eluviis.

Režissöör: Eva Kübar
Operaator: Aivo Rannik
Monteerija: Nele Aunap
Helilooja: Ann Reimann
Produtsent: Alvar Reinumägi
Produktsioonifirma: McQueen OÜ
Riik: Eesti
Keel: saksa

Pilte võtetelt (fotograaf: Nele Tammeaid)

Pilte filmist

Eva Kübar filmist…

Millest sinu film räägib?

“Hilda Ha. Võrgust väljas” on lugu vabast ja metsikust saksa naisest, kelle teadlik valik on elada off-grid võrguühenduseta elu, mis annab talle omamoodi finantsvabaduse – kui puuduvad kommunaalarved ja pangalaenud, pole tarvis ka tööl käia.

Kust said inspiratsiooni filmi jaoks?

Tean Hildat juba mõned aastad ning minu jaoks on tema elu olnud väga inspireeriv alates esimesest hetkest. Esiteks, et ise oma kätega nullist väike maja ehitada, on vaja väga palju julgust ning teisteks hindan väga tema elufilosoofiat ja imepisikest jalajälge – Hilda tõesti tarbib vähe ja kasutab kõik ära.

Mida tähendavad sinu jaoks “Ellujäämise Kunstid”?

Ellujäämise kunst on see, mis paneb meie silmad särama ja hoiab meid inimestena elus – olgu selleks seto leelolaul, rabas müttamine või kanakasvatus. Filmis “Hilda Ha. Võrgust väljas” lähenen “Ellujäämise Kunstidele” kaasaegsel, samas ka kõige ürgsemal viisil – võrguühenduseta elu, mis on küll trendikas, aga oma olemuselt tähendab tagasiminekut sinna, kus kõik mugavused ei ole iseenesest mõistetavad.