Alles see oli, kui kutsusime paarkümmend tuntud filmiloojat Tartusse ja Lõuna-Eestisse residentuuri, avastamaks tulevase Euroopa kultuuripealinna areaali, eesmärgiga leida paik, inimene, keskkond või lugu, millest võiks valmida lühifilm. 

Nüüd on käes see hetk, kus leitud lood on saanud filmideks ning me kutsume Sind neist osa saama. Sel erilisel ja metsikul õhtul toimuvad esilinastused kaheksas paigas üle Lõuna-Eesti, mida ühendab videosild.

Palun anna meile oma tulekust või mittetulekust teada siinsamas lehel.

Õhtune kava:
16.00 Avame uksed – metsik tervitusjook ja kerge amps
17.00 Sõnavõtud ja videosillad, millele järgneb lühike sirutuspaus
18.00 Filmikogumiku esilinastus
21.00 Järelpidu Anne saunas

Kuidas kohale saada?

Tartu Elektiteater asub Tartu südames, mis tähendab, et kino ümbruses tänavatel on parkimine piiratud. Olge mureta, mõne nurga tagant leiab parkla. Kuid tegelikult on tore Tartusse tulla ühistranspordiga – saab bussi, rongi ja ka lennukiga. Rohkem info seiklemise kohta Lõunas ja Lõunasse leiab Tartu 2024 kodulehelt.

Sõidujagamine

Kindlasti on neid, kes sõidavad esilinastusele autoga, kus veel vabu kohti. Ja siis on neid, kes otsivad võimalust esilinastusele jõudmiseks. Siin on võimalus otsad kokku viia ehk paku küüti või leia keegi, kes pakub küüti.

Tartu Elektriteatri aadress: Jakobi 1, Tartu
Info parkimise kohta Tartus.

Varu aega,  Lõuna-Eesti võib üllatada!

Miks Elektriteater?

Iga meie esilinastupaiga valiku taga on mõte ja tähendus. Eelkõige on Tartu Elektriteater on olnud meie koduks – oleme seal näidanud filme ja korraldanud üritusi. Lisaks seostame Tartu Elektriteatrit Ellujäämise kunstide kogumiku filmiga “Jõgi ja Kass” (režissöör: Maria Aua), mis viib meid Tartusse – see on unenäolisele kulgemine läbi valgusest ja varjust loodud kujundite arhitektuuri – see on kinematograafiline katse leida Tartu paralleelselt eksisteeriv nähtamatu linn.

Järelpidu Anne saunas
Parkimine Anne sauna kõrval parkimisplatsil.
Kajasta esilinastust

Kõik kogumiku filmid on tehtud suure hoole ja armastusega – ning me tahame, et kõik Eesti inimesed neid filme näeks. Aita meil levitada sõna – jaga oma emotsioone ja muljeid esilinastuse õhtust märkides oma postitustes meie kanalid ja kasuta teemaviidet #tartudok2024.

Jälgi meie tegemisi:  Facebook | Instagram

Mis on teised esilinastuse paigad?

Nagu öeldud, oleme videosilla teel ühendatud seitsme esilinastuskohaga üle terve Lõuna-Eesti. Need kohad on Piirissaarel, Värska kultuurimajas, Tõravere observatooriumis, Peipsimaa Pärimuskeskuses, Sänna Kultuurimõisas, Rõuge rahvamajas ja Anne saunas.

Filmid