Alles see oli, kui kutsusime paarkümmend tuntud filmiloojat Tartusse ja Lõuna-Eestisse residentuuri, avastamaks tulevase Euroopa kultuuripealinna areaali, eesmärgiga leida paik, inimene, keskkond või lugu, millest võiks valmida lühifilm. 

Nüüd on käes see hetk, kus leitud lood on saanud filmideks ning me kutsume Sind neist osa saama. Sel erilisel ja metsikul õhtul toimuvad esilinastused kaheksas paigas üle Lõuna-Eesti, mida ühendab videosild.

Palun anna meile oma tulekust või mittetulekust teada siinsamas lehel.

Õhtune kava:
16.00 Avame uksed – metsik tervitusjook ja kerge amps
17.00 Sõnavõtud ja videosillad, millele järgneb lühike sirutuspaus
18.00 Filmikogumiku esilinastus
21.00 Järelpidu Anne saunas

Kuidas kohale saada?

Rõuge Rahvamajja on sõltuvalt alguspunkti kaugusest võimalik kohale jõuda jala, jalgrattaga, ühistranspordiga või autoga.

Sõidujagamine

Kindlasti on neid, kes sõidavad esilinastusele autoga, kus veel vabu kohti. Ja siis on neid, kes otsivad võimalust esilinastusele jõudmiseks. Siin on võimalus otsad kokku viia ehk paku küüti või leia keegi, kes pakub küüti.

Rõuge Rahvamaja aadress: Metsa 1, Rõuge

Varu aega,  Lõuna-Eesti võib üllatada!

Miks Rõuge Rahvamaja?

Iga meie esilinastupaiga valiku taga on mõte ja tähendus. Rõugesse toob meid Jaan Tootsemi film “Ellujäämise kunstnikud”. Inspireerituna on lapsepõlve mälupiltidest Võrumaalt räägib Jaani film Võrumaa inimeste loovast lähenemisest elule, kus vaatamata eluraskustele ja keerulistele pinnavormidele on leitud alati üles pulbitsev elurõõm ja ellujäämise tarkus.

Järelpidu Anne saunas
Parkimine Anne sauna kõrval parkimisplatsil.
Kajasta esilinastust

Kõik kogumiku filmid on tehtud suure hoole ja armastusega – ning me tahame, et kõik Eesti inimesed neid filme näeks. Aita meil levitada sõna – jaga oma emotsioone ja muljeid esilinastuse õhtust märkides oma postitustes meie kanalid ja kasuta teemaviidet #tartudok2024.

Jälgi meie tegemisi:  Facebook | Instagram

Mis on teised esilinastuse paigad?

Nagu öeldud, oleme videosilla teel ühendatud seitsme esilinastuskohaga üle terve Lõuna-Eesti. Need kohad on Piirissaarel, Värska kultuurimajas, Tõravere observatooriumis, Sänna Kultuurimõisas, Tartu Elektriteatris, Peipsimaa Pärimuskeskuses ja Anne saunas.

Filmid