Alles see oli, kui kutsusime paarkümmend tuntud filmiloojat Tartusse ja Lõuna-Eestisse residentuuri, avastamaks tulevase Euroopa kultuuripealinna areaali, eesmärgiga leida paik, inimene, keskkond või lugu, millest võiks valmida lühifilm. 

Nüüd on käes see hetk, kus leitud lood on saanud filmideks ning me kutsume Sind neist osa saama. Sel erilisel ja metsikul õhtul toimuvad esilinastused kaheksas paigas üle Lõuna-Eesti, mida ühendab videosild.

Palun anna meile oma tulekust või mittetulekust teada siinsamas lehel.

Õhtune kava:
16.00 Avame uksed – metsik tervitusjook ja kerge amps
17.00 Sõnavõtud ja videosillad, millele järgneb lühike sirutuspaus
18.00 Filmikogumiku esilinastus
21.00 Järelpidu Anne saunas

Kuidas kohale saada?

Laev saarele väljub Laaksaare sadamast kell 15.30 ja jõuab saarele kell 16.15.
Sadamas peab kohal olema vähemalt 15 minutit enne väljumisaega. Laevasõit on tasuta.
Isiklikud autod saab jätta sadamasse.

Saarele jõudes võetakse ette ühine jalutuskäik esilinastuspaika.

Sõidujagamine sadamasse

Kindlasti on neid, kes sõidavad Laaksaare sadamasse autoga, kus veel vabu kohti. Ja siis on neid, kes otsivad võimalust esilinastusele jõudmiseks. Siin on võimalus otsad kokku viia ehk paku küüti või leia keegi, kes pakub küüti.

Varu aega, Lõuna-Eesti võib üllatada!

Miks Piirissaar?

Iga meie esilinastupaiga valiku taga on mõte ja tähendus. Sellel pisikesel saarel on valminud Viesturs Kairišsi film “Eluteelised”. Piirissaar on tilluke Eestile kuuluv saar Peipsi järves, otse Venemaa piiril. Ligi 300 aastat tagasi asusid sinna elama vene vanausulised, kes põgenesid õigeusu kiriku reformide ja tsaaririigi halastamatu tagakiusamise eest. Nagu lained on saarekest üha väiksemaks uhtunud, on ka sealne kogukond ajapikku kokku sulanud, jõudes vältimatult ees terendava väljasuremise äärele.

Järelpidu Anne saunas
Parkimine Anne sauna kõrval parkimisplatsil.
Kajasta esilinastust

Kõik kogumiku filmid on tehtud suure hoole ja armastusega – ning me tahame, et kõik Eesti inimesed neid filme näeks. Aita meil levitada sõna – jaga oma emotsioone ja muljeid esilinastuse õhtust märkides oma postitustes meie kanalid ja kasuta teemaviidet #tartudok2024.

Jälgi meie tegemisi:  Facebook | Instagram

Mis on teised esilinastuse paigad?

Nagu öeldud, oleme videosilla teel ühendatud seitsme esilinastuskohaga üle terve Lõuna-Eesti. Need kohad on Sänna Kultuurimõisas, Värska kultuurimajas, Tõravere observatooriumis, Peipsimaa Pärimuskeskuses, Tartu Elektriteatris, Rõuge rahvamajas ja Anne saunas.

Filmid