Alles see oli, kui kutsusime paarkümmend tuntud filmiloojat Tartusse ja Lõuna-Eestisse residentuuri, avastamaks tulevase Euroopa kultuuripealinna areaali, eesmärgiga leida paik, inimene, keskkond või lugu, millest võiks valmida lühifilm. 

Nüüd on käes see hetk, kus leitud lood on saanud filmideks ning me kutsume Sind neist osa saama. Sel erilisel ja metsikul õhtul toimuvad esilinastused kaheksas paigas üle Lõuna-Eesti, mida ühendab videosild.

Palun anna meile oma tulekust või mittetulekust teada siinsamas lehel.

Õhtune kava:
16.00 Avame uksed – metsik tervitusjook ja kerge amps
17.00 Sõnavõtud ja videosillad, millele järgneb lühike sirutuspaus
18.00 Filmikogumiku esilinastus
21.00 Järelpidu Anne saunas

Kuidas kohale saada?

Peipsimaa Pärimuskeskus asub Kolkjas ning sõltuvalt alguspunkti kaugusest on võimalik kohale jõuda jala, jalgrattaga, ühistranspordiga või autoga.

Sõidujagamine

Kindlasti on neid, kes sõidavad esilinastusele autoga, kus veel vabu kohti. Ja siis on neid, kes otsivad võimalust esilinastusele jõudmiseks. Siin on võimalus otsad kokku viia ehk paku küüti või leia keegi, kes pakub küüti.

Peipsimaa Pärimuskeskuse aadress: Suur tee 25, Kolkja

Varu aega,  Lõuna-Eesti võib üllatada!

Miks Peipsimaa Pärimuskeskus?

Iga meie esilinastupaiga valiku taga on mõte ja tähendus. Peipsiveerele toob meid Andrey Paounovi film “Parim päev karakatile”. Karakat on uppumatu sõiduk, mille iga endast lugupidav Peipsi ranniku elanik ise oma kätega kokku paneb. Jälgides mitme karakat-mehe rutiini maalib Paounov pildi põnevast vanausuliste kultuurist, omal käed kokku pandud hübriidsõidukitest ja jääpüügist.

Järelpidu Anne saunas
Parkimine Anne sauna kõrval parkimisplatsil.
Kajasta esilinastust

Kõik kogumiku filmid on tehtud suure hoole ja armastusega – ning me tahame, et kõik Eesti inimesed neid filme näeks. Aita meil levitada sõna – jaga oma emotsioone ja muljeid esilinastuse õhtust märkides oma postitustes meie kanalid ja kasuta teemaviidet #tartudok2024.

Jälgi meie tegemisi:  Facebook | Instagram

Mis on teised esilinastuse paigad?

Nagu öeldud, oleme videosilla teel ühendatud seitsme esilinastuskohaga üle terve Lõuna-Eesti. Need kohad on Piirissaarel, Värska kultuurimajas, Tõravere observatooriumis, Sänna Kultuurimõisas, Tartu Elektriteatris, Rõuge rahvamajas ja Anne saunas.

Filmid