Alles see oli, kui kutsusime paarkümmend tuntud filmiloojat Tartusse ja Lõuna-Eestisse residentuuri, avastamaks tulevase Euroopa kultuuripealinna areaali, eesmärgiga leida paik, inimene, keskkond või lugu, millest võiks valmida lühifilm. 

Nüüd on käes see hetk, kus leitud lood on saanud filmideks ning me kutsume Sind neist osa saama. Sel erilisel ja metsikul õhtul toimuvad esilinastused kaheksas paigas üle Lõuna-Eesti, mida ühendab videosild.

Palun anna meile oma tulekust või mittetulekust teada siinsamas lehel.

Õhtune kava:
16.00 Avame uksed – metsik tervitusjook ja kerge amps
17.00 Sõnavõtud ja videosillad, millele järgneb lühike sirutuspaus
18.00 Filmikogumiku esilinastus
21.00 Järelpidu Anne saunas

Kuidas kohale saada?

Anne saun on Annelinnas asuv Tartu vanim ja armastatuim saunakompleks, mis on pakkunud lõõgastavaid sauna- ja veeprotseduure juba üle 30 aasta. Mugavalt jõuab kohale jala, jalgrattaga või ühistranspordiga (sõltuvalt sõidusuunast bussid 2, 3, 5, 9, 11 ja 12). Tartu linnaliinide bussigraafiku leiad siit.

Sõidujagamine

Kindlasti on neid, kes sõidavad esilinastusele autoga, kus veel vabu kohti. Ja siis on neid, kes otsivad võimalust esilinastusele jõudmiseks. Siin on võimalus otsad kokku viia ehk paku küüti või leia keegi, kes pakub küüti.

Anne sauna aadress: Anne 44, Tartu

Varu aega,  Lõuna-Eesti võib üllatada!

Miks Anne saun?

Iga meie esilinastupaiga valiku taga on mõte ja tähendus. Annelinn on märgiliseks kohaks Carl Olssoni filmis “Maja”, mis on pilguheit nelja arhitektuuriliselt identsesse korterisse selles magalarajoonis, portreteerides neis hõivavate inimeste elu. Sarnasus asukate arhitektuuri tingimustes on vastandatud nende vaheldusrikaste identiteedide ja unistustega.“Maja” püüab uurida identiteeti ja inimese seisundit betoonkesta välisküljest.

Järelpidu Anne saunas
Parkimine Anne sauna kõrval parkimisplatsil.
Kajasta esilinastust

Kõik kogumiku filmid on tehtud suure hoole ja armastusega – ning me tahame, et kõik Eesti inimesed neid filme näeks. Aita meil levitada sõna – jaga oma emotsioone ja muljeid esilinastuse õhtust märkides oma postitustes meie kanalid ja kasuta teemaviidet #tartudok2024.

Jälgi meie tegemisi:  Facebook | Instagram

Mis on teised esilinastuse paigad?

Nagu öeldud, oleme videosilla teel ühendatud seitsme esilinastuskohaga üle terve Lõuna-Eesti. Need kohad on Piirissaarel, Värska kultuurimajas, Tõravere observatooriumis, Peipsimaa Pärimuskeskuses, Sänna Kultuurimõisas, Rõuge rahvamajas ja Tartu Elektriteatris.

Filmid