Meistriklass N°1: Jerzy Sladkowski

12. juuni, 2022 12:00 |

Tartu Loomemajanduskeskus, Kalevi 12, Tartu.

2022. – 2023. aastal kutsub Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogramm Eestisse mitmeid rahvusvaheliselt tuntuid dokfilmi režissööre Lõuna-Eestisse residentuuri, kes   viivad läbi avatud kohtumisi Eesti filmitegijatele. Meistriklassides avab autor ukse oma loomekööki – tutvustab oma loojutustamise meetodeid, põhimõtteid ja tehnilisi vahendeid ehk kuidas ja millega tema oma loo ekraanile toob.

Meistriklassi sündmuste sarja avab Rootsi tuntud rezissöör Jerzy Sladkowski 12. juuni kell 12.00 – 13.30 Tartu Loomemajanduskeskuses, milles kõneleb oma teekonnast filmimaailmas. Meistriklassis saab lähemale teadmisele, et mis põhimõtteid järgides on ta oma filme loonud, kellelt ja kuidas on ta oma loomingulist käekirja õppinud ning millele ta oma karaktereid valides toetub. Ta ise on oma meistriklassi, mida võiks pealkirjastada kui “Kuradile ajud – kuidas jõuda vaataja südameni” tutvustuseks kirjutanud järgmist:

In the beginning of my filmmaking I was told that the main target for our creation is the human brain. I spent at least two years trying to reach the brains of my audience. Shit the brains, shoot the guts was the next recipe. Nothing has changed. I myself decided to shoot both, the brains and guts, but not very much have changed regardless of my efforts and ambitions. Some people slightly praised my works, but they remained cold. In the meantime I grew up, married for the first time  and decided to do something about my filmmaking. By a coincidence I met the master of editing, –  a strong personality feared by most of the over creative directors – Agnieszka Bojanowska. Shit the brains, shit the guts, reach the hearts – was her order. She introduced me to a great cameraman Wojciech Staron. This was the real beginning of my filmmaking. I wouldn’t be standing here now If I didn’t meet those two artists on my way.

Reach the hearts. This is my message for this masterclass.

Meistriklass on inglise keeles. Osalemine tasuta.

Registeeri end hiljemalt 10.juuni>>