Meistriklass N°3: Uljana Osovska

05. november, 2022 17:15 |

Tartu Elektriteater

2022. – 2023. aastal kutsub Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogramm Eestisse mitmeid rahvusvaheliselt tuntuid dokfilmi režissööre Lõuna-Eestisse residentuuri, kes viivad läbi avatud kohtumisi Eesti filmitegijatele. Meistriklassides avab autor ukse oma loomekööki – tutvustab oma loojutustamise meetodeid, põhimõtteid ja tehnilisi vahendeid ehk kuidas ja millega tema oma loo ekraanile toob.

Meie järgmine külaline on Uljana Osovska Ukrainast, kes räägib filmitegijate olukorrast Ukrainas. Meistriklassile eelneb Uljana kohtumisõhtu filmiga “Sõda ja puuhobune” kell 16.00 Tartu Elektriteatris.

Eelregistreemine ei ole vajalik. Meistriklass on inglise keeles. Osalemine tasuta.

Uljana Osovska

Režissöör ja aktivist Uljana Osovska on sündinud Ukrainas. Ta on lõpetanud Kiievi Rahvuslik Kaubandus- ja Majandusülikooli rahvusvahelise majanduse eriala. 

2014. aastal osales Uljana Ukraina revolutsioonis, mis sütitas temas huvi dokumentaalfilme tegema hakata. Ta debüteeris režissöörina 2015. aastal lühidokumentaalfilmiga “Valimisagent”. Samal aastal asutas ta MTÜ Docutoloka, mille eesmärk on ühendada dokumentalistid ja aktivistid.

Uljana esimene täispikk dokumentaalfilm “Peaaegu 10 000 valijat” (2017) esilinastus Varssavi filmifestivalil ja sai Rivne rahvusvahelisel filmifestivalil parima rahvusliku täispika filmi auhinna. Tema värskeim teos “Sõda ja puuhobune” linastus edukalt Ukraina ja Eesti kinodes ning pälvis mitmeid auhindu, seal hulgas pärjati see ka Eesti rahva auhinnaga Pärnu filmifestivalil (2022).