Kohtumisõhtu Elektriteatris #9: Marc Isaacs

07. november, 2022 20:00 |

Tartu Elektriteater

Tartudok2024 kohtumisõhtud Elektriteatris on Ellujäämise Kunstide Dokprogrammi ellu kutsutud filmisari, mille raames linastavad Lõuna-Eestis resideeruvate režissööride filmid kõikidele filmihuvilistele. Filmiprogramm kuraator Kaarel Kuurmaa viib läbi seansile järgneva vestluse autoriga. Jätkame oma novembrikuu kohtumisõhtuid UK-st pärit Marc Isaacsiga, kes näitab oma värskemat filmi “Režissööri kodu”, mis linastus ka Docpointil mõned aastad tagasi.

KAVA
20.00 Režissööri kodu (2020, 75 min), millele järgneb vestlus Marc Isaacsiga. Modereerib Kaarel Kuurmaa.

Filmid linastuvad inglisekeelsete subtiitritega. Vestlus autoriga on inglise keeles.
Sissepääs tasuta!

Režissööri kodu (2020, 75 min) 

Tuntud briti dokumentalist ja õppejõud Marc Isaacs on kimbatuses: tema produtsent soovib, et ta teeks filmi, milles oleks midagi seksikat, oleks seiklust ja suurt eepilist dramaatikat – sellele saavat kergemini rahastust. Marc hakkab seepeale jäädvustama hoopis kõike seda olmelist, mis toimub tema kodus ning natuke üle aia ja aknast paistvat ka naabrite juures. Meie ees avaneb Londoni äärelinn oma kirjus mitmekesisuses: jämeda kaelaga kohalikud jalkafännidest töömehed, pakistani moslemitest naabrid, kodutu Ida-Euroopa habemik, kellele Marc pakub toitu ja pesemisvõimalust, ning kolumbialannast koristaja, kes püüab loomekriisis režissööri boheemlaslikus kodus mingitki korda hoida.

Suurlinlik juhuslikkus muutub filmi käigus aina pöörasemaks ning tekitab vaatajas tunde, justkui jälgiks ta mõnd hästilavastatud teatrietendust. Marc Isaacsi geniaalselt humoorikas film paneb mõtisklema nii koduse ruumi ja külalislahkuse teemadel, kui ka kogu meie salvestatud elude tõelisuse üle. (Kaarel Kuurmaa)