Marc Isaacs

Peale oma esimest filmi “Lift” (2001) on Marc Isaacs teinud rohkem kui kuusteist dokumentaalfilmi, mida on näidatud nii erinevatel festivalidel kui BBC kui Channel 4 telekanalites. Isaacsi filmid on võitnud auhindu mitmetel rahvusvahelistel filmifestivalidel ning teda on pärjatud nii Griersoni, Kuningliku Televisiooni Seltsi RTS-i ning BAFTA auhindadega. 2006. aastal oli toimus Marcil retrospektiiv mainekal Lussase dokumentaalfilmide festivalil Prantsusmaal ning 2022. aastal näidati tema retrospektiivi Pompidou keskuses Pariisis. 

Marc on külalisõpetaja paljudes ülikoolides ja filmikoolides Ühendkuningriigis ja välismaal, sealhulgas Londoni Filmikoolis ja Riiklikus Filmi- ja Televisioonikoolis NFTSis. Praegu on ta Londoni Ülikooli dotsent. 2008. aastal sai ta oma dokumentalistika alase tegevuse eest Ida-Londoni Ülikooli audoktori kraadi. 2018. ilmus tema filmidest DVD kogumik, kus olid filmid alates talle kuulsuse toonud geniaalsest lühifilmist “Lift”. Tema loomingut on esile tõstetud mitmetes raamatutes ja akadeemilistes uurimustes. 

2008. aastal külastas Marc Isaaci Tartu armastusfilmide festivali Tartuff, kus linastus tema film “Kõik valged Barkingis”. Marc Isaacsi värskeim teos “Režissööri kodu” (2020) linastatakse festivalidel üle maailma sh on seda näidatud festival DocPoint Tallinn programmis.