Kohtumisõhtu Elektriteatris #4: Einari Paakkanen

24. september, 2022 17:00 |

Tartu Elektriteater

Tartudok2024 kohtumisõhtud Elektriteatris on Ellujäämise Kunstide Dokprogrammi ellu kutsutud filmisari, mille raames linastavad Lõuna-Eestis resideeruvate režissööride filmid kõikidele filmihuvilistele. Filmiprogramm kuraator Kaarel Kuurmaa viib läbi seansile järgneva vestluse autoriga. Sumedal sügisõhtul tuleb Tartusse meie järgmine resident Soomest, Einari Paakkanen. Linastamisele tuleb tema hinnatud dokumentaalfilm “Minu isa Siiriuselt”.

KAVA
17.00 Film “Minu isa Siiriuselt”, millele järgneb vestlus autoriga.
Film linastub soome keeles inglisekeelsete subtiitritega. Vestlus autoriga on inglise keeles.
Sissepääs tasuta!

Minu isa Siiriuselt (2016, 80 min)

Mis tunne on üles kasvada koos isaga, kes on vaimne inimene, meedium, ravitseja ja võiks isegi öelda, et valgustunud? Einari lapsepõlv algas nagu igal teiselgi Soome poisil, ent 12-aastaselt jagas esoteerilistelt kursustelt naasnud isa talle kaemust, et nad olid eelmises elus vennad, kes pärinevad Siiriuselt. Režissöör Einari Paakkanen naaseb 25 aastat hiljem oma isa ja ebatavalise lapsepõlve juurde, et nüüd distantsilt lahti mõtestada, mis on tõsi ja mis mitte. Kas ta isa on veidrik või tõesti inimarengu kõrgeima taseme esindaja?

Einari tahaks öelda, et ta ei usu isa maailma, aga tunneb hirmu selle väljaütlemise ees. Isa Veikko, tavaelus väikelinna maksuametnik, paistab aga oma tasasel moel eluga hästi hakkama saavat ja on õnnelik. Tegu on tundliku ja sooja looga isa ja poja suhtest ning teistmoodi olemise aktsepteerimisest. (Filipp Kruusvall)