Meistriklass N°6: Marc Isaacs

07. november, 2022 16:00 |

Tartu Loomemajanduskeskus

2022. – 2023. aastal kutsub Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogramm Eestisse mitmeid rahvusvaheliselt tuntuid dokfilmi režissööre Lõuna-Eestisse residentuuri, kes viivad läbi avatud kohtumisi Eesti filmitegijatele. Meistriklassides avab autor ukse oma loomekööki – tutvustab oma loojutustamise meetodeid, põhimõtteid ja tehnilisi vahendeid ehk kuidas ja millega tema oma loo ekraanile toob.

Meie järgmine külaline on Marc Isaacs Inglismaalt, kes viib läbi meistriklassi, mille fookuses on provokatsioon filmi tegemise protsessis.  

Masterclass by Marc Isaacs: The Art of Provocation.

Using specific extracts from his body of work as examples, Marc Isaacs will discuss the importance of provocation in his filmmaking process. By interrogating what a documentary is and can be, he will demonstrate how his ideas are conceived and developed and how scenes are formed. Isaacs will encourage a reflection on the balance between intervention and chance and examine how to plan for spontaneity. When and why is it necessary to stage reality, and how do we avoid predictability in our filmmaking endeavours?

Meistriklass on inglise keeles. Osalemine tasuta.

Marc Isaacs

Peale oma esimest filmi “Lift” (2001) on Marc Isaacs teinud rohkem kui kuusteist dokumentaalfilmi, mida on näidatud nii erinevatel festivalidel kui BBC kui Channel 4 telekanalites. Isaacsi filmid on võitnud auhindu mitmetel rahvusvahelistel filmifestivalidel ning teda on pärjatud nii Griersoni, Kuningliku Televisiooni Seltsi RTS-i ning BAFTA auhindadega. 2006. aastal oli toimus Marcil retrospektiiv mainekal Lussase dokumentaalfilmide festivalil Prantsusmaal ning 2022. aastal näidati tema retrospektiivi Pompidou keskuses Pariisis. 

Marc on külalisõpetaja paljudes ülikoolides ja filmikoolides Ühendkuningriigis ja välismaal, sealhulgas Londoni Filmikoolis ja Riiklikus Filmi- ja Televisioonikoolis NFTSis. Praegu on ta Londoni Ülikooli dotsent. 2008. aastal sai ta oma dokumentalistika alase tegevuse eest Ida-Londoni Ülikooli audoktori kraadi. 2018. ilmus tema filmidest DVD kogumik, kus olid filmid alates talle kuulsuse toonud geniaalsest lühifilmist “Lift”. Tema loomingut on esile tõstetud mitmetes raamatutes ja akadeemilistes uurimustes. 

2008. aastal külastas Marc Isaaci Tartu armastusfilmide festivali Tartuff, kus linastus tema film “Kõik valged Barkingis”. Marc Isaacsi värskeim teos “Režissööri kodu” (2020) linastatakse festivalidel üle maailma sh on seda näidatud festival DocPoint Tallinn programmis.