Meistriklass N°4: Carl Olsson

06. november, 2022 13:00 |

Tartu Elektriteater

2022. – 2023. aastal kutsub Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogramm Eestisse mitmeid rahvusvaheliselt tuntuid dokfilmi režissööre Lõuna-Eestisse residentuuri, kes   viivad läbi avatud kohtumisi Eesti filmitegijatele. Meistriklassides avab autor ukse oma loomekööki – tutvustab oma loojutustamise meetodeid, põhimõtteid ja tehnilisi vahendeid ehk kuidas ja millega tema oma loo ekraanile toob.

Carl Olsson toob meieni meistriklassi: The human being and its relation to space in cinema. Carl will speak about his experience constructing visual rules and creating structure in documentary filmmaking. And in particular, about how he believes we perceive a character depending on the space surrounding him/her.

Sündmus on inglise keeles ja tasuta.

Carl Olsson

Carl Olsson sündis 1984. aastal Rootsis Kalmaris. Hetkel elab Carl Kopenhaagenis ja töötab peamiselt Rootsis ja Taanis filmirežissöörina. Ta on õppinud Den Danske Filmskol /Taani Rahvuslikus Filmikoolis Kopenhaagenis (2009-2013) ning täiendanud end Stockholmi Draamainstituudis ja Biskops Arnö Nordens Folkhögskola’s.

Tema koolilõpufilm “Blessed Be This Place” (2013) kandideeris 2014. aastal Taani filmiakadeemia auhinnale, samuti on see film võitnud mitmeid rahvusvahelisi auhindu ja linastatud paljudel festivalidel üle maailma. Tema esimene täispikk dokumentaalfilm “Patrimoonium” esilinastus Göteborgi filmifestivalil 2019. aastal ja pälvis Moskva rahvusvahelisel filmifestivalil auhinna. Tema värskeim täispikk dokumentaal “Teel taevasse” esilinastus 2020. aastal Rotterdami rahvusvahelisel filmifestivalil ning oli nomineeritud 2020. aastal Göteborgis, Thessalonikis ja Camerimage’il.