Kohtumisõhtu Elektriteatris #3: Andrei Paounov

12. august, 2022 18:00 |

Tartu Elektriteater

Tartudok2024 kohtumisõhtud Elektriteatris on Ellujäämise Kunstide Dokprogrammi ellu kutsutud filmisari, mille raames linastavad Lõuna-Eestis resideeruvate režissööride filmid kõikidele filmihuvilistele. Filmiprogramm kuraator Kaarel Kuurmaa viib läbi seansile järgneva vestluse autoriga. Meie kolmas resident on Bulgaaria režissöör Andrei Paounov.

Kava
18:00 Georgi ja liblikad (2004, 60 min)
20:00 Vetelkõnd (2018, 105min)
21:30 Vestlus Andrei Paounoviga. Moderaator: Kaarel Kuurmaa, inglise keeles

Filmid linastuvad inglisekeelsete subtiitritega. Vestlus autoriga on inglise keeles.
Sissepääs tasuta!

Filmid

Georgi ja liblikad (2004, 60 min)

“Georgi ja liblikad”  on lugu mehest ja tema unenäost. See mees on Bulgaaria doktor Georgi Lultšev –  psühhiaater, neuroloog, administraator, amatöörkokk, ettevõtja ja psühholoogiliste probleemidega meestekodu direktor. Tema unistus on asutada Sofiast 20 km kaugusel olevasse kloostrisse talu, kus patsiendid saaksid kasvatada tigusid, jaanalinde ja faasaneid, toota siidikiude ja küpsteda sojaleiba.

Georgi on postkommunistlikus Bulgaarias viimase 15 aasta jooksul püüdnud ellu viia ebatavalisi äriideid, et paremini toime vaesusega ja kõige vajaliku nappusega. Pidevalt ebaõnnestunud, kuid siiski jätkanud lakkamatu entusiasmiga. See on lugu täis optimismi, tigusid, jaanalinde, siidiusse, heategevust, sojaleiba, skisofreenikuid, välisinvestoreid, jahimehi, viletsust ja piiritut empaatiat.

Vetelkõnd (2018, 105min)

Kümme aastat pärast naise ja elukaaslase Jeanne-Claude’i lahkumist asub Christo viima ellu projekti “Floating Piers”, mida nad palju aastaid tagasi koos kavandasid. Tsenseerimata juurdepääsuga Christole ja tema meeskonnale dokumenteerib “Vetelkõnd” Christo viimase suuremahulise kunstiinstallatsiooni protsessi alates selle algusest kuni valmimiseni. Film viib vaataja intiimsele teekonnale Christo maailma, mida ei vahenda intervjuud, jutustajatekst ega taasesitused, vaid mis joonistab portree mehest, kes asetab oma sisekaemuse kõrgemale igasugusest demagoogiast.

Portree unistust jälitavast mehest toimub keset eepilist hullumeelsust – kunsti- ja riigipoliitika, logistilised õudusunenäod, tehnilised väljakutsed ja loodusjõud muudavad kogu asjaajamise äärmiselt keerukaks. Film pakub nii hingekosutavaid õhust filmitud kaadreid kui ka “kärbes seinal” kaameratööd. Niisiis, vaadates unenägu, õpime me tundma seda tagaajavat meest – Christot. (Animist Tallinn)

Andrei Paounov

Andrei Paounov on Bulgaaria filmirežissöör, kes on ennekõike tuntud oma dokumentaalfilmide poolest. Tema debüüt dokumentaal “Georgi ja liblikad” (2004) võitis Amsterdami rahvusvahelisel dokumentaalfilmide festivalil IDFA-l parima keskmise pikkusega dokumentaalfilmi auhinna (varem: Silver Wolf Award). Tema esimene täispikk film „Sääseprobleem ja muud lood“ osales 2007. aastal Cannes’i filmifestivali eriprogrammis Critic’s Week. Andrey teine ​​täispikk dokumentaalfilm „Poiss, kes oli kuningas“ (2011), esilinastus Toronto filmifestivalil. See võitis 2012. aastal rahvusvahelisel filmifestivalil RiverRun parima dokumentaalfilmi žürii auhinna. Tema viimane dokumentaal “Vetelkõnd” (2018) kunstnik Christo Javacheffi suuremõõtmelisest vabaõhuinstallatsioonidest esilinastus Locarno filmiestivalil. Filmi on levitatud Saksamaal, Ameerika Ühendriikides, Kanadas, Itaalias, Uus-Meremaal, Austraalias, Hollandis jne.