Andris Gauja

Andris Gauja on lõpetanud Läti Kultuuriakadeemias stsenaristika erialal ning peale lõpetamist produtseerinud, kirjutanud ja lavastanud mitmeid filme. Tema tuntuim teos on kümnetel festivalidel linastunud ja auhinnatud “Perekonnainstinkt”, (2010, IDFA nominent, AFI-Docs Grand-Prix jne) mida paljud peavad ühed Baltikumi viimaste aastakümnete parimaks dokumentaalfilmiks. Peale “Perekonnainstinkti” edu on ta lavastanud kaks mängufilmi, “Õppetund” (2014. Aastal linastumised Montreal, Chicago, Moskva filmifestivalidel ning “Miski ei peata meid” (2019. aastal Läti filmiauhindadel “Lielais Kristaps” 9 nominatsiooni ). Ta on teinud koostööd ka eesti filmitegija Tambet Tasujaga, kes oli monteerija nii „Perekonnainstinkti” kui ka „Õppetunni” juures. Tema  filmide keskmeks on tugevad karakterid ning oma loomingus keskendub ta sageli ebamugavatele ja mõtlemapanevatele teemadele. Praegu arendab Andris mitut uut projekti.

Valitud filmograafia:

2019 –  “Nothing Can Stop Us Now” (100 min, mängufilm, draama) — Produtsent, stenarist, režissöör, helilooja (9 nominatsiooni Läti filmiauhinnal “Lielais Kristaps”) 

2014 – “The Lesson” (108 min, mängufilm, draama) — Produtsent, kaas-stenarist, režissöör, helilooja (valitud Montreal, Chicago, Moskva, Bergeni filmifestivalidele)

2010 – “Family Instinct” (61 min, dokumentaal) — Režissöör ja stsenarist (Maailma dokumentalistika peaauhind AFI-DOCS (ex-Silverdocs), nomineeritud IDFA-l parimaks keskmise pikkusega dokumentaaliks (Best Mid-length Documentary), valitud erinevate festivalidele üle maailma)

Facebook
Instagram
Linkedin